czwartek, 15 października 2015

Coraz zimniej...

Niestety jesień nie rozpieszcza nas pogodą. W moim regionie w tym tygodniu spadł już pierwszy śnieg :(. Osobiście nie należę do osób, które lubią zimę i niskie temperatury, strasznie szybko marznę, a co za tym idzie często choruje. W takim okresie, gdy pogoda nas nie rozpieszcza, ja stawiam na ubrania, które przede wszystkim ochronią mnie przed zimnem. Niejednokrotnie natknęłam się na dziewczyny, które w czasie gdy temperatura za oknem była bliska zera ubierały cienkie ramoneski i wręcz telepały się z zimna, ale nie zwracały na to uwagi, gdyż najważniejsze dla nich było to, by wyglądać atrakcyjnie.
Większości z nas zima kojarzy się z ogromnymi kurtkami, które przysłaniają nasze kształty, oraz z butami, które skutecznie odbierają nam seksapilu. Warto więc zmienić ten pogląd i zauważyć, że istnieją rzeczy, które skutecznie ochronią nas przed niskimi temperaturami nie odbierając nam uroku.

Pierwszymi i według mnie najlepszymi tego typu rzeczami są płaszcze. Oczywiście nie mam tu na myśli cienkich trenczy, lecz grubsze płaszcze, które na 100% spełnią swoje zadanie zimą. Każda zajdzie krój oraz kolor, który najbardziej dopasuje się do jej upodobań. Możne je łączyć na różne sposoby tworząc eleganckie oraz bardziej luźne stylizacje.


Kolejną rzeczą jest bardziej sportowa alternatywa dla płaszczy, mianowicie wszelkiego rodzaju kurtki. O ile płaszcze zazwyczaj dostępne są w długościach poniżej lub do pośladków, o tyle kurtki dostępne są w różnych długościach. Są bardziej praktyczne zwłaszcza dla osób ceniących wygodę. Sama uczęszczając na uczelnię wybieram kurtkę, gdyż bardziej wpisuje się w sportowy styl, który preferuję wybierając się na zajęcia.Ostatnią rzeczą na jaką chciałabym zwrócić uwagę są buty. Moim mottem na chłodne dni jest przede wszystkim to, by nie zmarznąć w stopy, bo gdy to się stanie na pewno będę chora. Ja ocieplane kozaki zostawiam na czas gdy śniegu będzie dużo więcej temperatura spadnie poniżej zera. Na taką pogodę jak teraz wybieram różnego rodzaju botki. Czy to bardziej eleganckie na wyższym obcasie, czy sportowe na płaskiej podeszwie możliwości jest dużo, tak samo jak dużo jest tego typu butów w sklepach, więc każda z nas bez obawy znajdzie coś dla siebie :)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz